!! POZOR !! SLEVY AŽ 40% NA VYBRANÉ ZBOŽÍ DO VYPRODÁNÍ ZÁSOB !! POZOR !!

Jak vybrat trekové hole

Trekové hole - Nordic Walking hole

 

Co je to Nordic Walking?

Nordic walking přináší pozitivní vliv na pohybový aparát a přispívá ke správnému držení těla, zvyšuje tepovou frekvenci o 5-17 tepů za minutu díky zapojení horních končetin.

Dále zvyšuje spotřebu kalorií o 20 % oproti normální chůzi , zvyšuje pohyblivost páteře a přispívá k uvolnění krčních, zádových a mezilopatkových svalů .

Při správné technice je využíváno až 90 % svalů na těle.  Snižuje se tak zátěž kloubů, přispívá k redukci nadváhy a spaluje až 400 kalorií za hodinu .

 

Jaký je rozdíl mezi trekingovými holemi a holemi na nordickou chůzi?

Tyto dva druhy holí vypadají podobně, avšak jsou velmi rozdílné ve svém designu, což vysvětluje jejich odlišné vlastnosti a funkce. Největší rozdíly jsou mezi popruhy, rukojeťmi a spodními hroty.

 

Hole Nordic:

Rukojeti Nordick holí jsou pod lehkým úhlem, bez drážek na prsty, popruhy jsou spíše rukavičky, které pomáhají při prodlouženém houpavém pohybu paží.  Jedná se o hole, které se využívají dynamicky, čili jejich pomocí posunujeme tělo vpřed.

nordic

Zapichujeme je za tělem a opíráme se o ně ve sklonu (ve sklonu jsou hole). Tomu je přizpůsoben i tvar botek, které právě ve sklonu mají ideální kontakt s podložkou (zemí) a dobře drží v terénu.

 

Trekové hole:

Treková hůl má na hlavici úchyt pro upevnění na ruku ve tvaru prostého poutka, což také předurčuje její využití – je to hůl oporová. To znamená, že se o ni opíráme pouze jako o stabilizační prvek. Využití je v horském terénu nebo starší lidé je používají jako opěru při špatné rovnováze.

blizzard-trekove-hole-trekking-shock

K čemu my budou  hole?

Hole jsou ergonomicky navržené tak, aby maximalizovaly energii vydanou při chůzi.

Zapojují při chůzi i horní polovinu těla tak, že nutí paže k pomocnému pohybu dopředu a dozadu odrážením hrotu od země.

Na hole je možno  připojit gumovénástavce na hroty pro chůzi na tvrdých površích jako např. chodníky.

Správnou délku holí pro nordic walking vypočítáte podle vzorce: výška postavy (v cm) x 0,68

například:1 80 cm x 0,68 = 122 cm

Kompletní nabídku holí včetně přídavných krytů hrotů naleznete na našem eshopu www.allforrelaxx.cz v sekci Trekingové hole