Upozorňujeme, že od 12.8. do 22.8. nebudou vyřizovány vaše objednávky z důvodu dovolené. Poslední odeslání zboží z našeho skladu ( uvedené počty ks) bude 11.8. . Děkujeme za pochopení.

Jak vybrat trekové hole

Trekové hole - Nordic Walking hole

 

Co je to Nordic Walking?

Nordic walking přináší pozitivní vliv na pohybový aparát a přispívá ke správnému držení těla, zvyšuje tepovou frekvenci o 5-17 tepů za minutu díky zapojení horních končetin.

Dále zvyšuje spotřebu kalorií o 20 % oproti normální chůzi , zvyšuje pohyblivost páteře a přispívá k uvolnění krčních, zádových a mezilopatkových svalů .

Při správné technice je využíváno až 90 % svalů na těle.  Snižuje se tak zátěž kloubů, přispívá k redukci nadváhy a spaluje až 400 kalorií za hodinu .

 

Jaký je rozdíl mezi trekingovými holemi a holemi na nordickou chůzi?

Tyto dva druhy holí vypadají podobně, avšak jsou velmi rozdílné ve svém designu, což vysvětluje jejich odlišné vlastnosti a funkce. Největší rozdíly jsou mezi popruhy, rukojeťmi a spodními hroty.

 

Hole Nordic:

Rukojeti Nordick holí jsou pod lehkým úhlem, bez drážek na prsty, popruhy jsou spíše rukavičky, které pomáhají při prodlouženém houpavém pohybu paží.  Jedná se o hole, které se využívají dynamicky, čili jejich pomocí posunujeme tělo vpřed.

nordic

Zapichujeme je za tělem a opíráme se o ně ve sklonu (ve sklonu jsou hole). Tomu je přizpůsoben i tvar botek, které právě ve sklonu mají ideální kontakt s podložkou (zemí) a dobře drží v terénu.

 

Trekové hole:

Treková hůl má na hlavici úchyt pro upevnění na ruku ve tvaru prostého poutka, což také předurčuje její využití – je to hůl oporová. To znamená, že se o ni opíráme pouze jako o stabilizační prvek. Využití je v horském terénu nebo starší lidé je používají jako opěru při špatné rovnováze.

blizzard-trekove-hole-trekking-shock

K čemu my budou  hole?

Hole jsou ergonomicky navržené tak, aby maximalizovaly energii vydanou při chůzi.

Zapojují při chůzi i horní polovinu těla tak, že nutí paže k pomocnému pohybu dopředu a dozadu odrážením hrotu od země.

Na hole je možno  připojit gumovénástavce na hroty pro chůzi na tvrdých površích jako např. chodníky.

Správnou délku holí pro nordic walking vypočítáte podle vzorce: výška postavy (v cm) x 0,68

například:1 80 cm x 0,68 = 122 cm

Kompletní nabídku holí včetně přídavných krytů hrotů naleznete na našem eshopu www.allforrelaxx.cz v sekci Trekingové hole

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení